Antakya’da, özde yaşanan kozmopolit hayata alışık olmayanlar için bir muammaydı konaktaki varlığı. Cemal Ağa’nın hayatındaki ve evindeki konumu kafamızda soru işaretleri oluşturdu uzun müddet. Cemal Ağa’sına elleriyle yapıp getirdiği kahveyi “Neden Madam servise çıkıyor baba?” diye sorgulayan Neriman'la birlikte bizde sorguladık Madam’ı. İsim gününde yüzük alınan Anjel’in kim olduğu, merak konusuydu.
 
Bazen Cemal Ağa’yı kıskandı, bazen kızı Neriman’la zıtlaştı… Ağa’sının etrafında dolaştığını düşündüğü Süheyla’ya karşı ise hırçınlaştı. Can yoldaşıydı o Cemal Ağa’ya… onun için bir şeyler yapmaya hazır bekleyeniydi. Dizinin tanıtımlarında başrolde olduğu yekten duyurulan Antakya’nın ve Antakya’da yaşamın bir kesitiydi o aslında.
Asi’nin ilk 16 bölümünde yer alan ‘Madam’ karakterini canlandıran Sn. Eli Mango ile tanışma imkanı bulmaktan büyük bir mutluluk duyduk. 2007-2008 Asi Dizisi çekimleri sırasında kamerasıyla sabitlediği set görüntülerini www.asi-demir.com’da kullanılmak üzere bizlerle paylaştığı için minnettarız.
 
Sevgili Madam… “Buyur Cemal Ağa…” diyen sesiniz kulaklarımızda, çektiğiniz karelerde dolanıp duracağız bu sayfalarda hep… görsellerinizi asiseverlere ulaştırmamıza olanak verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.
Cemal Ağa'nın Konağı
 
 
 
 
 
3.bölüm… Dargın olduğunu düşündüğü damadıyla çiftlik komşularını bir akşam yemeğinde buluşturup barıştırmak ister Cemal Ağa… mükellef bir sofra hazırlar Madam misafirler için.
 
 

 
Kozcuoğlu Çiftliği, Çardak
 
Asi'nin Atı
 
Köprü Açılışı, 6. Bölüm
 
Antakya
 
 
 
 
 
Oyuncularımız
 
Konağa yemeğe gitme hazırlıkları, 1. bölüm...
 
 
 
 
Konak, Cemal Ağa'nın çiftliği Demir'e satması, 2. bölüm...
 
 
 
Asi'nin Doğan Çiftliği'ndeki ilk günü, 4. bölüm...
 
 
 
Köprü açılışı, 6. bölüm...
 
 
 
 
Servis arabasında...
 
 
 
 
Cemal Ağa konağının Madam'ına, zarif, akıllı ve ikramkar Madam'ına çok teşekkürler. Onun çektiği resimleri görünce bir teşekkür silsilem oluştu. Ellerinize sağlık Madam. Asi dizisi ile başlayan ve 71 hafta sonra dinmez olarak süren ASİ kavramlarına duyduğum özlemime bir damla su ile serinlik kattınız. O muhteşem mimari ve masif ahşapla yapılmış eşyalarla döşeli çiftlik evlerinin; o kültür kokan, işçiliğin hasıyla işlenmiş, ince bir zevkin ürünü, ender duyarlılık, tarzlar hakkında bilgi kokan eşsiz mimarideki yapıların resimlerini, istediğimizde görebileceğimiz yakınlığa getirdiğiniz için.
Teşekkürler o evleri, konakları yapanlara.
Teşekkürler o evlerdeki dantelleri işleyenlere.
Teşekkürler o evlerdeki el emeği göz nuru, işçilikli onca ahşabı, taşı işleyene.
Teşekkürler sanatçı ruhlu olup, güzellikleri görebilenlere.
Teşekkürler o güzelliklerin resmini çekip de bizlerle paylaşana.

Teşekkürler Madam.

Acemi Demirci, 21.12.2011